Személyes hangvételű levélben mondott köszönetet a Hosszútávú Világbajnoki címért a Toyota elnöke

• november 20, 2020

A Toyota világszintű elnöke, a maga is mesterpilóta Akio Toyoda személyes hangvételű levélben gratulált és fejezte ki köszönetét Mike Conwaynek, Kamui Kobayashinak és José María Lópeznek, a Toyota GAZOO Racing versenyistálló pilótáinak a múlt hétvégén, Bahreinben a Hosszútávú Világbajnokság idei utolsó futamán megszerzett világbajnoki címhez.

olvass tovább

Az idei harmadik dupla dobogójával nyert a toyota a hosszútávú világbajnokság bahreini futamán

• december 16, 2019

A vállalat motorsporttörténetének aranykorát élő Toyota versenyistállója, a TOYOTA GAZOO Racing kemény küzdelemben kivívott kettős győzelemmel megszerezte harmadik győzelmét a 2019-2020. évi FIA Hosszútávú Világbajnokságon (WEC), a Bahrain 8 órás futamon. Ezen a futamon a világbajnoki cím védői súlyos sikerhendikeppel álltak rajthoz, ami korlátozta a körönként elfogyasztható üzemanyag mennyiségét, illetve a hibrid üzemmód használatát is. Ennek ellenére az ügyes stratégiának, a gyors kiállásoknak és az egyenletes teljesítménynek, illetve az autó 1390 kilométeren át mutatott, lenyűgöző megbízhatóságának köszönhetően sikerült legyőzni riválisaikat.