www.motorhang.hu
  • Kétkeréken
  • Négykeréken
  • Klasszik
  • Nagyvasak
  • Race
  • Hírek
  • Szervizsarok

Elektromos Repülő szőnyeg - Audi S6 e-tron Avant

Négykeréken

A 100 millió dolláros jégtánc titkai – The ICE St. Moritz 2026 (VIDEÓK)

Hírek

Az új S-osztállyal lép a következő innovációs korszakba a 140 éves évfordulót ünneplő Mercedes-Benz

Hírek

Hó, tél, hideg, elektromos hátsókerék-hajtás – és mégis egy jó kombináció lett a vége! Skoda Enyaq 85 teszt

Négykeréken

BMW M3 (E30): 40 éve született a legenda

Négykeréken

Téli Melós – Volkswagen Transporter Panamericana 4Motion Teszt

Nagyvasak

A Porsche-Rolex-dilemma: Amikor a luxus-automata kvarcórává válik

Négykeréken
  1. Race
  2. Virtuális pályákon kezdi a 2020-as szezont a Gender...

Virtuális pályákon kezdi a 2020-as szezont a Gender Racing

  • május 08, 2020
  • Komment

A hétvégén debütáló, újabb online versenysorozatban mérik össze erejüket a vírushelyzet miatt a GRT virtuális versenypályákra visszaszorult versenyzői is. A SimRace 2 Real néven indult e-sportbajnokságban más valódi autóversenyzők részvételével zajlanak majd a küzdelmek egy formula és egy túra / GT autós kategóriában.

Az új sorozat fontos szempontja, hogy az első időszakában csak valódi versenyzők állhatnak rajthoz, hogy ne kerüljenek jelentős hátrányba a profi szimulátoros gamer-ekkel szemben. A versenyeket élőben is nyomon lehet majd követni, 4K felbontásban, a televíziós közvetítésekhez hasonlóan a volt versenyző és sportriporter Czollner Gyula kommentálásával.

A versenysorozat a Magyar Nemzeti Autósport Szövetség Autós Gyorsasági szakágának sportszakmai segítségével, a legnagyobb hazai szimulátoros rendezvényszervezőnek számító Race Online Hungary szervezésében, illetve a PC Guru magazin és a PlayStation Magyarország közreműködésével valósul meg. A Race Online Hungarynél már megvan a szervezéshez szükséges tapasztalat, mert a cég akkreditált partnere a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) által is preferált Gran Turismo World Tour nevű világbajnokságának.

A világszerte ismert és népszerű PlayStation platformján zajló e-sportbajnokság többfordulós kupasorozat lesz, a versenyek alapját a Gran Turismo Sport program adja. Hét versenyt rendeznek szombatonként és vasárnaponként. Az egyes futamokra a 24 legjobb időt teljesítő versenyző kvalifikál, akik 12 fős versenyeken csapnak össze, majd ezekből a 6-6 legjobb jut tovább a következő futamra, amelynek a rajtsorrendjéről külön időmérő dönt. A futamokon a versenyzők pontokat kapnak (a szezonzárón dupla pontozás lesz), aki pedig a legtöbb pontot gyűjti a szezon során, az lesz a végső bajnok.

A virtuális pályán a japán SUPER FORMULA Series versenyautóival zajlanak majd a küzdelmek. A GRT-s fiuknak a virtuális világban igazán kellemes irányban kell majd elmozdulniuk a valódi versenyautós komfortzónájukból, hiszen itt is egy az olasz Dallara által gyártott monocoque vázban ülnek majd, de egy több mint 500 lóerős 2000cm3-es TOYOTA motor dübörög a hátuk mögött, ami egy hat sebességes váltón keresztül viszi az erőt az aszfaltra. Természetesen az autók versenyzőkhöz és a pályákhoz való beállítása, a gumik használata itt is pontosan olyan részletes figyelmet és sok munkát igényel, mint a valóságban. A versenygépek megkapták a valóságban is használt arculatot és a versenyzők is a valódi pályán viselt rajtszámaikkal indulnak.

A Gender Racing újra négy versenyzősre bővülve áll majd rajthoz. A csapat korábbi bajnoka a tavalyi évben már csak mentorként tevékenykedő Rónai Tamás, a tavalyi fiatal mentoráltja, -az első formula autós versenyszezonjában az MNASZ Formula Renault Kupa ezüstérmét megszerző - Szomszéd Lali, a 2019-es FIA CEZ Formula Renault Kupa és magyar bajnok Hefler Róbert valamint a gokartból érkező Oliver Michl  -aki egyenlőre „csak” így a virtuális pályákon kezdheti meg a formula autós pályafutását - képviselik majd a hazai autósportélet legsikeresebb formula autós csapatát a versenysorozatban.

A bajnokság eseményeit, híreit a https://www.facebook.com/SimRace2Real/ oldalon lehet követni, de természetesen a Gender Racing Team versenyzőinek szerepléséről a csapat saját hírein keresztül is beszámolunk majd. Az online közvetítéseket és a sorozat közösségi oldalát az izgalmas versenyeken kívül azért is érdemes lesz majd követni, mert a közvetítés alatt egy kis játékban a Gender Racing Team felajánlásából VIP jegyeket lehet nyerni a csapat valódi versenyeire ahol már a versenyzőkkel való személyes találkozás és a benzingőz sem fog hiányozni már!

  • gender racing team GRT online race

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

motorhang.hu

    Kapcsolódó cikkek
    Versenyzői rutinja a Top15-be repítette Gender Tamás Juniort!
    Versenyzői rutinja a Top15-be repítette Gender Tamás Juniort!
    • Race
    Új versenyzők, új autó, új kihívások
    Új versenyzők, új autó, új kihívások
    • Hírek
    Gender Racing Team - Autóbemutató 2023
    A második hazai pályán
    Parádés rajt után ezüstérem
    Tengerparti nyaralás helyett
    Különleges elismerésben részesült a napokba a Gender Racing Team csapatvezetője
    Újabb győzelmek
    MotorHang
    Heti top 10

    Kapcsolódó cikkek

    Race
    Versenyzői rutinja a Top15-be repítette Gender Tamás Juniort!
    Versenyzői rutinja a Top15-be repítette Gender Tamás Juniort!

    Gender Tamás Junior a WSK - Open Series International Circuit La Conca - OKJ kategóriában 2024.05.07-11. között versenyzett.

    olvass tovább
    Hírek
    Új versenyzők, új autó, új kihívások
    Új versenyzők, új autó, új kihívások

    A Hungaroringen és Ausztriában kezdődik a nemzetközi versenyszezon a Gender Racing Team számára.

    olvass tovább
    Hírek
    Gender Racing Team - Autóbemutató 2023
    Gender Racing Team - Autóbemutató 2023

    A 17. Autó Motor Tuning Show nyitónapján tartotta a Gender Racing a 2023-as versenyautóinak a bemutatóját a kőbányai vásárvárosban az év legnagyobb hazai autós rendezvényén kimondottan látványos showelemek bevetésével.

    olvass tovább
    Hírek
    A második hazai pályán
    A második hazai pályán

    A hétvégén a Gender Racing Team számára a több szempontból is második hazai pályának számító Slovakiaringen áll rajthoz az FIA CEZ Zone Trophy talán legrangosabbnak számító versenyhétvégéjén, az OMV MAXXMOTION GRAND PRIX OF SLOVAK REPUBLIC versenyhétvégén, a Slovakiaringen.

    olvass tovább
    Hírek
    Parádés rajt után ezüstérem
    Parádés rajt után ezüstérem

    A legrövidebben talán így lehetne összefoglalni a Gender Racing Team horvátországi versenyhétvégéjét az Automotodrom Grobnik-on, ahol a CEZ Nagrada Hrvatske 2022 versenyen álltak rajthoz

    olvass tovább
    Hírek
    Tengerparti nyaralás helyett
    Tengerparti nyaralás helyett

    Horvátországról általában a tengerparti nyaralás jut eszébe mindenkinek ebben az időszakban. Ám a hazai gyorsasági autósport élet benzinnel fertőzött résztvevői nem a tengerpartot, hanem a Rijeka-tól nem messze, a hegyekben található grobniki tradicionális versenypályát veszik célba júliusban

    olvass tovább
    MotorHang
    motorhang.hu

    motorhang.hu

    Kétkeréken

    Négykeréken

    Klasszik

    Nagyvasak

    Race

    Hírek

    Szervizsarok

    • kapcsolat
    • jogi nyilatkozat
    • impresszum
    • adatvedelem
    • játékszabályzat
    © motorhang.hu Copyright 2026 | Best Engine and Media Zrt.
    • Kétkeréken
    • Négykeréken
    • Klasszik
    • Nagyvasak
    • Race
    • Hírek
    • Szervizsarok