Tim Gábor két dobogós hellyel mutatkozott be a Balaton Park Circuit-en

• október 15, 2023

Versenyekkel avatták fel Magyarország legújabb versenypályáját. A Balatonfőkajár melletti Balaton Park Circuit pályán rendezték meg október 7-8 között az első publikus versenyhétvégét. A GT és túraautók számára három versenyt bonyolítottak le a hétvége során, melyeken Tim Gábor két dobogós helyet szerzett, a mezőny legsikeresebb magyar versenyzőjeként.

olvass tovább

Végleg bevette Nyirádot a Korda Racing! Benyó Máté bajnoki címmel zárt a vörös katlanban

• szeptember 29, 2023

Az elmúlt hétvégén folytatódott a 2023-as Magyar Rallycross Országos Bajnokság, és a Korda Racing újra parádézott Nyirádon. Benyó Máté nemcsak ismét győzni tudott – idén már másodszor diadalmaskodott a legendás pályán –, hanem egy fordulóval a szezon vége előtt megszerezte élete első magyar bajnoki címét a Supercarban. A hétvégét több dobogós hely tette teljessé: Várkonyi Bence végre-valahára győzni tudott, míg Kovács Domonkos harmadikként zárt.

Korda Racing: Vincze Feriék újra a csúcson

• szeptember 12, 2023

A hétvégén megszerezte idei második – és négy esztendeje nagyon várt – bajnoki címét a Korda Racing, miután Győrben második lett a Vincze Ferenc, Percze Nándor kettős, így egy futammal a vége előtt megnyerték a 2023-as HUMDA Magyar Rallye Bajnokságot. Az immár kétszeres magyar bajnok Vincze Ferenc október elején rajthoz áll a Rally Hungaryn, ahol megmérettetik magukat az Európa-bajnoki mezőnyben.

Második cseh forduló

• szeptember 09, 2023

A hétvégén rendezik az FIA CEZ F4 Championship második cseh fordulóját, az ország tradicionális, nagymúltú versenypályáján, az Automotodrom Brno-n. A bajnokság utolsó előtti fordulója a különösen izgalmas kanyarokkal, nagy szintkülönbségekkel állítja izgalmas kihívások elé az F4-es mezőnyt is.

Irány Belgium – folytatódik a kamion EB

• szeptember 07, 2023

A belgiumi Zolderben folytatódik a hétvégén a kamion Európa-bajnokság. A Révész Racing magyar pilótája, a HUMDA Magyar Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt által is támogatott Kiss Norbert 78 pontos előnnyel várhatja a versenyhétvégét, miután a nyári szünet utáni első verseny Csehországban jól sikerült számára, így tovább nőtt a távolság az üldöző Jochen Hahnnal szemben, míg a harmadik helyen álló Sascha Lenz már 92 ponttal van lemaradva a címvédő mögött.

Visegrád – Nem rád vár

• augusztus 26, 2023

Augusztus 26. szombat. Talán a legnagyobb motoros felvonulás szerveződött a hétvégén Visegrádra. Mint arról már korábban a motorhang.hu is beszámolt, a visegrádi panoráma utat felháborító módon lezárta az önkormányzat a motorosok elől. Hiába az érvek, hiába a tiltakozás, a kirekesztő és minden szakmaiságot nélkülöző döntést a polgármester és a helyi képviselő testület nem kívánja megváltoztatni.

Kovács Bálint: „Ha lett volna egy kis szerencsém, akár a dobogó is meglehetett volna…”

• augusztus 11, 2023

A H-Moto Team pilótája, Kovács Bálint a múlt hétvégén az osztrák Red Bull Ringen folytatta szereplését az IDM 2023-as idényében. A 21 éves motoros a BMW gyári csapatának, a BCC Alpha Van Zon BMW-nek motorjával ezúttal kétszer is a hetedik helyen végzett – a vendégpilóták miatt az 5. pontjait kapta meg –, így összetettben megerősítette pozícióját a legjobbak között.

Nagyon fontos verseny

• augusztus 05, 2023

Versenyről tesztre, majd újra versenyre, ez mondható el a PSZA Motorsport háztájáról. A csapat a ceredi R-Cupon töltötte a múlthétvégét, majd mentek murvára tesztelni, most pedig már Veszprémben várják az Országos Rally Bajnokság soron következő futamát.